Девойките от отбора по водна топка на „Арда 2008“ участваха в Суперфинала във Враца

През уикенда във Враца се проведоха двубоите от Суперфинала по водна топка за девойки, където участваха най-добрите четири отбора в България, сред които и „Арда 2008“. Там бяха разпределени местата от първо до четвърто. Участвали са отборите на „Ботев“-Враца, „Черноморец“-Бургас, „Локомотив“-София и кърджалийският тим.

В първия мач „Арда 2008“ се срещнаха действащия шампион на България „Ботев“ и го загубиха. Врачани са много рутиниран отбор, половината от състава са национални състезателки и се наложиха категорично. Кърджалийки паднаха и от „Черноморец“, но показаха характер и равностойна игра.

Надеждите на „Арда 2008“ са, че с „Локомотив“-София шансовете за победа са най-големи. Мачът започна добре, кърджалийки водят с 1-2 гола разлика. Но две минути преди края изведнъж момичетата рухнаха и получиха три безответни мача. И от 7:6 за  „Арда 2008“, срещата завърши с победа за „Локомотив“ с 9:7.

Момичетата все пак се представиха достойно, изпуснаха шанса си, тъй като и при равен мач, можеха да станат носители на бронзовите медали на България.“, коментира треньорът Иван Кръстев. Той е доволен от представянето им, предвид подготовката им. В по-голямата част от сезона те не са имали тренировки на вода, в последно време наблягат на плуването, но покритият басейн все още няма врати и не им позволява пълноценни тренировки.

Съставът на „Арда 2008“ е перспективен, има 7-8 девойки, които ще развият своя потенциал при добра подготовка и кърджалийският тим отново ще бъде фактор в класирането в първите места на републиканско ниво.