Над 100 тенисисти мериха сили на национален турнир в Момчилград Отборът на Ардино стана шампион в напреварата при момичетата, при момчетата за първото място се пребори отбора на Дупница

Над 100 състезатели по тенис на маса от цяла България се включиха във финалното състезание „Ученически игри 2019“, което се проведе през уикенда в Момчилград. В надпреварата участваха над 20 отбора, победители в зоналните кръгове по места. В състезанието се включиха момичета и момчета във възрастова група 5-7 клас.
Отборът на Ардино стана шампион в напреварата при момичетата. При момчетата за първото място се пребори отбора на Дупница.
Спортната проява беше съчетана с посещение на светилището на Орфей край село Татул. Пътуването беше организирано от община Момчилград и от него се възползваха повечето участници в състезанието.
Състезатели и треньори останаха изключително доволни от домакинството на Момчилград. От Регионалното управление на образованието в Кърджали също дадоха отлична оценка за организацията на проявата.
„Благодаря на всички за участието. Винаги сте добре дошли в Момчилград“, заяви президентът на СКТМ „Родопи“ Ерсин Юмер при награждаването на победителите.
„Момчилград се утвърди като основен център за състезанията по тенис на маса в национален мащаб. Това е естествено, защото местната школа е изключително силна. Развитието на спорта е сред приоритетите на екипа ни, а и всеки момчилградчанин е свързан пряко или косвено с тениса на маса. В този смисъл е съвсем естествено да бъдем домакини както на ученически, така и на международни състезания, още повече че спортната база на Момчилград е на отлично ниво“, заяви кметът на общината Сунай Хасан.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.