Жребий! „Арда“ приема „Ботев“ Пловдив за старт в Първа лига Както вече е известно, кърджалийският отбор ще играе домакинските си мачове на стадион „Локомотив“ в Пловдив

Графикът на първите кръгове в Първа лига на футболното първенство стана ясен днес след тегленето на жребия за първите квалификационни кръгове в евротурнирите. Първият кръг ще се проведе в рамките между 12 и 15 юли, но всичко зависи от участниците ни в Европа за разпределението на конкретните дати. 

Новакът и дебютант в елита „Арда“ приема „Ботев“ Пловдив за старт на кампанията си.

В елита през новия сезон участват  14 отбора. Това са „Лудогорец“, „Левски“, ЦСКА, „Ботев“ Пловдив, „Берое“, „Черно море“, „Локомотив“ Пловдив, „Славия“, „Етър“, „Дунав“, „Витоша“ Бистрица, „Ботев“ Враца, както и новите членове на Първа лига „Царско село“ и „Арда“ Кърджали. 

Жребият постанови още: Носителят на Купата на страната „Локомотив“ Пловдив ще е гост на „Черно море“ в може би най-завързания мач от 1-ия кръг. Последните две двойки противопоставят „Славия“ като домакин на „Витоша“ Бистрица, както и „Берое“ като гост на „Ботев“ Враца. 

Въпросният жребий размина големите отбори на старта. Така шампионът „Лудогорец“ започва с гостуване на дебютанта „Царско село“, подгласникът му ЦСКА е домакин на „Етър“, а „Левски“ тръгва с гостуване в Русе на „Дунав“. 

Както вече стана известно, кърджалийският отбор ще играе домакинските си мачове на стадион „Локомотив“ в Пловдив. Причината е, че стадионът в Кърджали все още не отговаря на изискванията да приема двубоите на футболния елит.

Ето и цялата програма на Първа лига по кръгове:

I кръг

12-15 юли 2019 г.:
ЦСКА-София – Етър ВТ (Велико Търново)
Черно море (Варна) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Славия 1913 (София) – Витоша (Бистрица)
Ботев (Враца) – Берое (Стара Загора)
Лудогорец 1945 (Разград) – Царско село 2015 (София)
Арда 1924 (Кърджали) – Ботев (Пловдив)
Дунав 2010 (Русе) – Левски (София)

II кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Левски (София)
Ботев (Пловдив) – Дунав 2010 (Русе)
Царско село 2015 (София) – Арда 1924 (Кърджали)
Берое (Стара Загора) – Лудогорец 1945 (Разград)
Витоша (Бистрица) – Ботев (Враца)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Славия 1913 (София)
ЦСКА-София – Черно море (Варна)

III кръг

Черно море (Варна) – Етър ВТ (Велико Търново)
Славия 1913 (София) – ЦСКА-София
Ботев (Враца) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Лудогорец 1945 (Разград) – Витоша (Бистрица)
Арда 1924 (Кърджали) – Берое (Стара Загора)
Дунав 2010 (Русе) – Царско село 2015 (София)
Левски (София) – Ботев (Пловдив)

IV кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Ботев (Пловдив)
Царско село 2015 (София) – Левски (София)
Берое (Стара Загора) – Дунав 2010 (Русе)
Витоша (Бистрица) – Арда 1924 (Кърджали)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Лудогорец 1945 (Разград)
ЦСКА-София – Ботев (Враца)
Черно море (Варна) – Славия 1913 (София)

V кръг

Славия 1913 (София) – Етър ВТ (Велико Търново)
Ботев (Враца) – Черно море (Варна)
Лудогорец 1945 (Разград) – ЦСКА-София
Арда 1924 (Кърджали) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Дунав 2010 (Русе) – Витоша (Бистрица)
Левски (София) – Берое (Стара Загора)
Ботев (Пловдив) – Царско село 2015 (София)

VI кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Царско село 2015 (София)
Берое (Стара Загора) – Ботев (Пловдив)
Витоша (Бистрица) – Левски (София)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Дунав 2010 (Русе)
ЦСКА-София – Арда 1924 (Кърджали)
Черно море (Варна) – Лудогорец 1945 (Разград)
Славия 1913 (София) – Ботев (Враца)

VII кръг

Ботев (Враца) – Етър ВТ (Велико Търново)
Лудогорец 1945 (Разград) – Славия 1913 (София)
Арда 1924 (Кърджали) – Черно море (Варна)
Дунав 2010 (Русе) – ЦСКА-София
Левски (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Ботев (Пловдив) – Витоша (Бистрица)
Царско село 2015 (София) – Берое (Стара Загора)

VIII кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Берое (Стара Загора)
Витоша (Бистрица) – Царско село 2015 (София)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Ботев (Пловдив)
ЦСКА-София – Левски (София)
Черно море (Варна) – Дунав 2010 (Русе)
Славия 1913 (София) – Арда 1924 (Кърджали)
Ботев (Враца) – Лудогорец 1945 (Разград)

IX кръг

Лудогорец 1945 (Разград) – Етър ВТ (Велико Търново)
Арда 1924 (Кърджали) – Ботев (Враца)
Дунав 2010 (Русе) – Славия 1913 (София)
Левски (София) – Черно море (Варна)
Ботев (Пловдив) – ЦСКА-София
Царско село 2015 (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Берое (Стара Загора) – Витоша (Бистрица)

X кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Витоша (Бистрица)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Берое (Стара Загора)
ЦСКА-София – Царско село 2015 (София)
Черно море (Варна) – Ботев (Пловдив)
Славия 1913 (София) – Левски (София)
Ботев (Враца) – Дунав 2010 (Русе)
Лудогорец 1945 (Разград) – Арда 1924 (Кърджали)

XI кръг

Арда 1924 (Кърджали) – Етър ВТ (Велико Търново)
Дунав 2010 (Русе) – Лудогорец 1945 (Разград)
Левски (София) – Ботев (Враца)
Ботев (Пловдив) – Славия 1913 (София)
Царско село 2015 (София) – Черно море (Варна)
Берое (Стара Загора) – ЦСКА-София
Витоша (Бистрица) – Локомотив 1926 (Пловдив)

XII кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Локомотив 1926 (Пловдив)
ЦСКА-София – Витоша (Бистрица)
Черно море (Варна) – Берое (Стара Загора)
Славия 1913 (София) – Царско село 2015 (София)
Ботев (Враца) – Ботев (Пловдив)
Лудогорец 1945 (Разград) – Левски (София)
Арда 1924 (Кърджали) – Дунав 2010 (Русе)

XIII кръг

Дунав 2010 (Русе) – Етър ВТ (Велико Търново)
Левски (София) – Арда 1924 (Кърджали)
Ботев (Пловдив) – Лудогорец 1945 (Разград)
Царско село 2015 (София) – Ботев (Враца)
Берое (Стара Загора) – Славия 1913 (София)
Витоша (Бистрица) – Черно море (Варна)
Локомотив 1926 (Пловдив) – ЦСКА-София

XIV кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – ЦСКА-София
Локомотив 1926 (Пловдив) – Черно море (Варна)
Витоша (Бистрица) – Славия 1913 (София)
Берое (Стара Загора) – Ботев (Враца)
Царско село 2015 (София) – Лудогорец 1945 (Разград)
Ботев (Пловдив) – Арда 1924 (Кърджали)
Левски (София) – Дунав 2010 (Русе)

XV кръг

Левски (София) – Етър ВТ (Велико Търново)
Дунав 2010 (Русе) – Ботев (Пловдив)
Арда 1924 (Кърджали) – Царско село 2015 (София)
Лудогорец 1945 (Разград) – Берое (Стара Загора)
Ботев (Враца) – Витоша (Бистрица)
Славия 1913 (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Черно море (Варна) – ЦСКА-София

XVI кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Черно море (Варна)
ЦСКА-София – Славия 1913 (София)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Ботев (Враца)
Витоша (Бистрица) – Лудогорец 1945 (Разград)
Берое (Стара Загора) – Арда 1924 (Кърджали)
Царско село 2015 (София) – Дунав 2010 (Русе)
Ботев (Пловдив) – Левски (София)

XVII кръг

Ботев (Пловдив) – Етър ВТ (Велико Търново)
Левски (София) – Царско село 2015 (София)
Дунав 2010 (Русе) – Берое (Стара Загора)
Арда 1924 (Кърджали) – Витоша (Бистрица)
Лудогорец 1945 (Разград) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Ботев (Враца) – ЦСКА-София
Славия 1913 (София) – Черно море (Варна)

XVIII кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Славия 1913 (София)
Черно море (Варна) – Ботев (Враца)
ЦСКА-София – Лудогорец 1945 (Разград)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Арда 1924 (Кърджали)
Витоша (Бистрица) – Дунав 2010 (Русе)
Берое (Стара Загора) – Левски (София)
Царско село 2015 (София) – Ботев (Пловдив)

XIX кръг

Царско село 2015 (София) – Етър ВТ (Велико Търново)
Ботев (Пловдив) – Берое (Стара Загора)
Левски (София) – Витоша (Бистрица)
Дунав 2010 (Русе) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Арда 1924 (Кърджали) – ЦСКА-София
Лудогорец 1945 (Разград) – Черно море (Варна)
Ботев (Враца) – Славия 1913 (София)

XX кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Ботев (Враца)
Славия 1913 (София) – Лудогорец 1945 (Разград)
Черно море (Варна) – Арда 1924 (Кърджали)
ЦСКА-София – Дунав 2010 (Русе)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Левски (София)
Витоша (Бистрица) – Ботев (Пловдив)
Берое (Стара Загора) – Царско село 2015 (София)

XXI кръг

Берое (Стара Загора) – Етър ВТ (Велико Търново)
Царско село 2015 (София) – Витоша (Бистрица)
Ботев (Пловдив) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Левски (София) – ЦСКА-София
Дунав 2010 (Русе) – Черно море (Варна)
Арда 1924 (Кърджали) – Славия 1913 (София)
Лудогорец 1945 (Разград) – Ботев (Враца)

XXII кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Лудогорец 1945 (Разград)
Ботев (Враца) – Арда 1924 (Кърджали)
Славия 1913 (София) – Дунав 2010 (Русе)
Черно море (Варна) – Левски (София)
ЦСКА-София – Ботев (Пловдив)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Царско село 2015 (София)
Витоша (Бистрица) – Берое (Стара Загора)

XXIII кръг

Витоша (Бистрица) – Етър ВТ (Велико Търново)
Берое (Стара Загора) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Царско село 2015 (София) – ЦСКА-София
Ботев (Пловдив) – Черно море (Варна)
Левски (София) – Славия 1913 (София)
Дунав 2010 (Русе) – Ботев (Враца)
Арда 1924 (Кърджали) – Лудогорец 1945 (Разград)

XXIV кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Арда 1924 (Кърджали)
Лудогорец 1945 (Разград) – Дунав 2010 (Русе)
Ботев (Враца) – Левски (София)
Славия 1913 (София) – Ботев (Пловдив)
Черно море (Варна) – Царско село 2015 (София)
ЦСКА-София – Берое (Стара Загора)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Витоша (Бистрица)

XXV кръг

Локомотив 1926 (Пловдив) – Етър ВТ (Велико Търново)
Витоша (Бистрица) – ЦСКА-София
Берое (Стара Загора) – Черно море (Варна)
Царско село 2015 (София) – Славия 1913 (София)
Ботев (Пловдив) – Ботев (Враца)
Левски (София) – Лудогорец 1945 (Разград)
Дунав 2010 (Русе) – Арда 1924 (Кърджали)

XXVI кръг

Етър ВТ (Велико Търново) – Дунав 2010 (Русе)
Арда 1924 (Кърджали) – Левски (София)
Лудогорец 1945 (Разград) – Ботев (Пловдив)
Ботев (Враца) – Царско село 2015 (София)
Славия 1913 (София) – Берое (Стара Загора)
Черно море (Варна) – Витоша (Бистрица)
ЦСКА-София – Локомотив 1926 (Пловдив)

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Моля, попълнете полето. *