Очният специалист Еркин от Млечино за пореден път спечели шах турнира в Горно Прахово В надпреварата се включиха над 10 майстори на черно-бялата дъска

54-годишният очен специалист от ардинското село Млечино Еркин Осман за поредна година стана победител в шахматния турнир на традиционния селищен празник в Горно Прахово. В надпреварата се включиха над 10 майстори на черно-бялата дъска. На второ място в състезанието се класира Мюмюн Байрам, също от Млечино, а трети остана Джелил Кадир от Ловеч.

Призьорите бяха наградени с парични награди от кмета на Горно Прахово Мехмед Ахмед, осигурени от Йълмаз Зюлкеф.
Главен съдия на шахматния турнир бе началникът на отделение „Уши, нос, гърло” към Многопрофилната болница за активно лечение „Атанас Дафовски” в Кърджали д-р Тургай Мустафа. Организатор на проявата бе местното читалище „Лъч”.