„Арда“ загуби от „Локомотив“ (Пловдив) с 2:5 Кърджалийският отбор за първи път от началото на сезона изпита вкуса на поражението

Дебютантът в елита Арда (Кърджали) загуби от Локомотив (Пловдив) на собствения му стадион в парк „Лаута“.

Момчетата на Стамен Белчев все още нямаха поражение, но днес паднаха от своя опонент.

Носителите на Купата на България спечелиха с 5:2, като водеха с убедителното 3:0 още преди старта на второто полувреме.

Точни за победителите бяха Де Оливейра, Карагарен, Ожболт, Бахтич и Томашевич. За символичните домакини се разписаха Марчев и отново Томашевич, отбелязал си злощастен автогол малко преди последния съдийски сигнал.

Очакваше се наставникът на „смърфовете“ Бруно Акрапович да даде почивка на някои от основните си играчи предвид реванша със Страсбург в четвъртък. Това обаче не се случи и специалистът започна с почти всичко най-добро, с което разполага.

За Арда мача пропусна халфът Венцислав Бенгюзов, който е контузен. Новите попълнения от последните дни Спас Делев, Сарен Сидоел и Али Сисе също не бяха в групата за двубоя.

„Ще е да е друго да играем пред наша публика, на нашия си стадион. Ние обаче ще търсим нашия си начин на игра. Запознати сме със силните и слабите страни на Локомотив. Те са много добър отбор с качествен треньор.

Ще търсим футбола, който да ни отведе до победата. Винаги съм искал от отборите си да играят футбол и така ще продължавам“, коментира Белчев в навечерието на мача.

Така Арда за първи път от началото на сезона изпита вкуса на поражението, докато Локомотив получи важна доза самочувствие преди така важния си двубой със Страсбург в Лига Европа.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.