Арда загуби от Дунав

Отборът на Дунав (Русе) надигра Арда (Кърджали) с 3:0 (25:23, 25:17, 25:22) в двубой от 12-и кръг, изигран в зала „Арпезос“. С този резултат Арда остава на предпоследното 11-о място с 4 точки (1 успех, 11 поражения).

Първата част стартира равностойно, след което кърджалийци поведоха. Гостите изравниха за кратко, но интригата продължи. Почти до края домакините имаха предимство, но след 23-а точка настъпи обрат.

Във вторият гейм русенци диктуваха, като стабилната преднина се запази и авансът им се увеличи. Впоследствие играта на волейболистите на Иван Халачев тръгна, но позволиха в средата на частта да бъдат настигнати. Дунав поведе, последва игра точка за точка. В крайна сметка русенският тим успя да наложи волята си и да запише чиста победа.

В следващия кръг Арда гостува на Пирин (Разлог). Двубоят е на 31 януари (петък).