„Арда“ успя да прекъсне черна серия след победа над „Ботев“ Пловдив

Футболният отбор на „Арда 1924“ постигна важна победа над тима на „Ботев“ Пловдив. Двубоят беше от група Б на плейофите в efbet лига.
Тимът от Кърджали, който бе и домакин на двубоя, победи с 1:0, а голмайсторът беше Радослав Василев, който отбеляза в 81-та минута.
В 27-ата минута „Ботев“ Пловдив успя да стигне до гол, след като Лъчезар Балтанов вкара с глава, но голът беше отменен заради засада.
В 81-ата минута Светослав Ковачев центрира от корнер, а Радослав Василев вкара топката във вратата на „жълто-черните“.
Това беше изключително важна победа за момчетата на Николай Киров, тъй като „Арда“ нямаше победа в 10 поредни мача. Последната победа на нашите момчета беше през ноември месец миналата година.
Успехът доближи нашите до заемането на първото място в група Б от втората 8-ца в края на сезона. В момента тимът от Кърджали заема първата позиция, но трябва да се изиграят и последните мачове в групата. Засега „Арда“ е на първото място 34 точки, а на второ застана „Ботев“ Пловдив с 33 точки.
На 3 юли „Арда 1924“ ще гостува на „Ботев“ Враца.