Волейболна Арда не устоя на Локомотив

Пловдивският ПСК Локомотив надигра категорично Арда (Кърджали) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:20) в двубой от пети кръг на втората осмица в Суперлигата, изигран в зала „Сила“ в града на тепетата.

Локомотив е лидер в класирането с 12 точки (4 победи), Арда е на последното осмо място с 0 точки (5 поражения).

В първата част Локо започна силно, като оформи добра преднина и не позволи на гостите да противодействат особено. Разликата остана стабилна и пловдивчани поведоха без проблем. Във втория гейм домакините показаха още по-категорична игра и авансът се увеличи.

Не така стартира третата част – кърджалийци взеха превес и лека-полека преднината стигна четири точки. Резултатът се изравни и след това Локо отново взе водеща роля. До края домакините не срещнаха особени проблеми и записаха чиста победа.

Следващият двубой за Арда (Кърджали) среща Славия на 4 декември (петък). Срещата ще се играе в спортна зала „Арпезос“.