Волейболистите на Арда загубиха от Черно море

Волейболистите на Арда претърпяха загуба от гостуващия тим Черно море в двубой от девети кръг на Втора осмица в Суперлигата при мъжете. Мачът завърши с резултат 3:0 (25:14, 25:19, 25:19).

С това варненци отбелязаха трета победа в шампионата, като с четири загуби се намират на шесто място във временното класиране. Съставът на Арда продължава да търси своя първи успех, като е с девет загуби и 0 точки в актива си, а това му отрежда последна позиция в таблицата.

Въпреки младите състави и на двата съперника, двубоят не предложи интрига. През по-голяма част от мача варненци имаха водеща роля. Те започнаха ударно в първия гейм, в който оставиха съперника на едва 14 точки. В следващите две части домакините положиха доста усилия да бъдат равностойни, но гостите не позволиха обрати. В средата на геймовете те взимаха инициативата и затвориха мача в три гейма.

Източник: БГ Волейбол