COVID-19 прогноза за Кърджали на 100 хил  Ниво 3 Днес (201); 28/11 (202 ↑) ; 29/11 (208 ↑) ; 30/11 (216 ↑)

Радев е с №6 в бюлетината, Герджиков – с №15, Панов – с №19 (СПИСЪК) Под №1 ще се състезава вечният протестиращ Йоло Денев

Централната избирателна комисия (ЦИК) изтегли чрез жребий номерата на партиите и коалициите в бюлетината за предстоящите президентски и парламентарни избори на 14 ноември. Формациите, които имат кандидат за президент, ще се явят с един номер на двата вида избори.
Настоящият държавен глава Румен Радев е с №6. Ректорът на СУ Анастас Герджиков, смятан за негов основен опонент, е с №15, а поставяният на трето място в социологическите проучвания Лозан Панов – с №19. И тримата са издигнати от инициативни комитети.
Първи в бюлетината ще бъде вечният протестиращ Йоло Денев. Той също се явява като независим кандидат.
От партиите и коалииците за парламентарните избори водещите формации ще се явят така: ГЕРБ-СДС е с №32, „Продължаваме промяната“ е с №25, а БСП е с №33.
Ето и пълния списък на кандидатите за президент и вицепрезидент, издигнати от инициативни комитети (ИК), политически партии (ПП) и коалиции от партии (КП), според поредността им в бюлетината:

№1 Йоло Денев и Марио Филев (ИК)
№2 Николай Малинов и Светлана Косева (ПП „РУСОФИЛИ ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА ОТЕЧЕСТВОТО“)
№3 Росен Миленов и Иван Иванов (ИК)
№4 Валери Симеонов и Цветан Манчев (КП „ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ – НФСБ, БДС „РАДИКАЛИ“ и БНДС „ЦЕЛОКУПНА БЪЛГАРИЯ“)
№5 Костадин Костадинов и Елена Гунчева (ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“)
№6 Румен Радев и Илияна Йотова (ИК)
№7 Горан Благоев и Ивелина Георгиева (КП „НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“)
№8 Благой Петревски и Севина Хаджийска (ПП БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ)
№9 Марина Малчева и Савина Луканова (ИК)
№10 Александър Томов и Лъчезар Аврамов (ПП „БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ – ЕВРОЛЕВИЦА“)
№11 Волeн Сидеров и Магдалена Ташева (ПП „АТАКА“)
№12 Боян Станков – Расате и Елена Ваташка (ИК)
№13 Жельо Желев и Калин Колев (ПП „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ“)
№14 Светослав Витков и Веселин Белоконски (ПП „ГЛАС НАРОДЕН“)
№15 Анастас Герджиков и Невяна Митева (ИК)
№16 Луна Йорданова и Иглена Илиева (ИК)
№17 Мустафа Карадайъ и Искра Михайлова (ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“)
№18 Цвета Кирилова и Георги Татунов (ИК)
№19 Лозан Панов и Мария Касимова-Моасе (ИК)
№20 Мария Колева и Ганчо Попов (ПП „ПРАВОТО”)
№21 Милен Михов и Мария Цветкова (ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“)
№22 Георги Георгиев и Стоян Цветков (ПП “БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ”)
№23 Веселин Марешки и Полина Цанкова (ПП „ВОЛЯ”)

Ето и номерата, под които ще се явят формациите, които не са излъчили претендент за „Дондуков“ 2:

№24 ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“
№25 КП „ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА“
№26 ПП „МИР“
№27 ПП „БЛАГОДЕНСТВИЕ – ОБЕДИНЕНИЕ – ГРАДИВНОСТ“
№28 ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ „НОВА ДЕМОКРАЦИЯ“
№29 ПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“
№30 КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“
№31 КП „ИЗПРАВИ СЕ БГ! НИЕ ИДВАМЕ!“
№32 КП ГЕРБ – СДС
№33 КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“
№34 ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“
№35 ПП „ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ“
№36 ПП “БРИГАДА”

Източник: СЕГА

1 отговор

  1. анонимен каза:

    С пожелание за шест на изборите на №6!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

error: Съдържанието е защитено!