Бирджан Мехмед и Димитър Димитров от Кърджали са в топ 10 на най-добрите риболовци в България

Валери КОВАЧЕВ

Завърши републиканското първенство по спортен риболов на плувка за 2022 г. Отборът на „Дренан България”, който е съставен от кърджалийските риболовци Абдулла Аптула – Апо, Аднан Дормуш, Бирджан Мехмед, Димитър Димитров и от Минко Боровски от Троян е на шесто място в генералното класиране с еднакъв брой наказателни точки с петия в таблицата. Шампионската титла завоюва Спортен клуб по риболов „Стара Загора”. В надпреварата участваха 16 отбора.

В крайното индивидуално класиране Бирджан Мехмед е на осмо място, а Димитър Димитров на десето. Както е известно голям принос за тяхното израстване като състезатели на национално и международно ниво има и състезанието за Купата на „Нов живот”, което се организираше дълги години на язовир „Кърджали” от вестник „Нов живот” и Ловно-рибарското сдружение в Кърджали. Първият е носител пет пъти на Купа „Нов живот”, а вторият –два.

В отбора на шампионите от Стара Загора също има двама носители на Купа „Нов живот” – Валентин Тотев и Калин Митранов.

На снимката: Димитър Димитров и Бирджан Мехмед на състезанието за Купа „Нов живот” през 2012 година