Кирковският „Граничар“ е шампионът на „Dzhebel Cup`2022“

Отборът на „Граничар“ е шампионът на „Dzhebel Cup`2022“. Кирковчани победиха на финала на турнира по мини футбол кърджалийския „FC Wolves“ с 4:2.
Първенецът спечели специално изработена купа за „DZHEBEL CUP` 2022“, парична награда и оригинална футболна топка.
За второто място играчите на „FC Wolves“, които до финала бяха безупречни, получиха парична награда и стъклен плакет.
Третото място в надпреварата, която бе част от фестивала „Дни на джебелчани“, си поделиха „ФК Тракия“ и „ЛА Фурия“.
Общо 16 отбора участваха в турнира – 14 от област Кърджали и два от Гърция.
Призът ”Играч на “Dzhebel Cup`2022“ получи вратарят на “FC Wolves “ Исмаил Расим.
Два дни продължи футболната битка на двата специални терена на стадиона в Джебел, като в паузите се проведоха атрактивни игри.
Сред 40 участника в надпреварата по “точен удар“ с „мерника“ си изпъкна играчът на „Космос“ Юксел Рамадан.
Интерес предизвика и състезанието по джитбол, но най-доволен остана победителят Шабан Сали от футболния тим на дружество „Кяшиф”.
Най-прецизен и точен в дузпите се оказа състезателят на „FC Wolves“ Осман Хамза.
Над 50 играчи с претенцията, че имат бомбен шут, се включиха в дисциплината за най-силен удар. Първи остана Халим Реджеб от „ЛА Фурия”, който праща топката в мрежата на съперника със скорост над 100 км в час.
Кметът на Джебел Неджми Али награди най-добрите и пожела на всички състезатели да се подготвят шампионски за следващото издание на „Dzhebel Cup“.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *