Завърши силният национален турнир по плажен волейбол в Бяла, кърджалийци стигнаха до водещи места

Нов живот

Завърши националният турнир по плажен волейбол за мъже и жени «Бяла – 2022». 34 двойки се състезаваха за купите на кмета на общината инж. Пеньо Ненов, който също се включи успешно в надпреварата.

Победители при жените станаха Десислава Николова – Ирена Мишонова, следвани от Дарина Киндова – Ева Петрова и Емилета Рачева – Ивета Станчулова.

Димитър Калчев от Кърджали и партньорът му Стефан Въртигов се класираха на трето място

При мъжете златните медали спечели двойката Димитър Димитров – Димитър Механджийски, следвани от Милен Стоянов – Мирослав Градинаров и Димитър Калчев –  Стефан Въртигов. Турнирът бе предшестван от турнир за подрастващи до 18 години. Шампиони станаха Елеонора Гичева и Ивет Гавраилова при девойките и Александър Цанев и Ясен Станев при юношите. Те са и националните двойки, които ще представляват България на европейското първенство в началото на септември.

Председателят на Комисията по плажен волейбол Милко Багдасаров връчи специални благодарствени плакети на инж. Пеньо Ненов и на Милен Стоянов, за който турнира бе последен в състезателната му кариера и раздялата предизвика силни емоции у всички присъстващи.