„Арда” загуби с 2:0 от „Левски” на стадион „Георги Аспарухов”

Нов живот

Отборът на „Левски” победи снощи на стадион „Георги Аспарухов” „Арда” с 2:0. „Сините” откриха резултата в 20-ата минута. Филип Кръстев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Андриан Краев се измъкна и отбеляза с глава първия гол.  Крайният резултат оформи Марин Петков в 87-та минута, след като бе изведен от Билал Бари на отлична стрелкова позиция.

През първото полувреме „Левски” пропусна няколко възможности да увеличи резултата. През второто „Арда” игра по-мобилизирано, но изтърва няколко положения за отбелязване на гол.

Срещата между „Левски” и „Арда” беше последната от деветия кръг в Първа футболна лига. След успеха си „Левски” се изкачи на шесто място във временното класиране с 15 точки. „Арда” е на осма позиция със същия актив от точки, но с три мача повече от „Левски”.

„Арда” игра в състав: Анатолий Господинов, Умар Сако, Алекс Петков /Ласана Ндиайе/, Милен Стоев, Милен Желев /Жозе Жуниор/, Илия Юруков /Иван Коконов/, Лъчезар Котев, Александър Георгиев, Светослав Ковачев, Иван Тилев /Христо Иванов/, Тонислав Йорданов /Джунейт Али/.