Арда отстъпи на Локомотив Пд в контролна среща с 1:0, приятелският мач се игра в Раковски

Нов живот

Отборите на АРДА и Локомотив Пд използваха почивката за националните отбори и изиграха контролна среща. Тя се проведе на стадиона в гр. Раковски. Наставникът на АРДА Александър Тунчев бе включил в групата за мача Аргатов и Мехмед, които играят във втория отбора на АРДА. Двубоят започна с няколко положения за АРДА, като в началото Ковачев се опита да открие резултата, след далечен удар. В 18-ата минута Пламен Крачунов отправи удар, а топката мина близо до гредата. Васил Симеонов, който започна като титуляр на вратата спаси опасно положение от пряк свободен удар. В 29-ата минута пловдивчани откриха резултата, след като Бабакар Дион излезе сам срещу Симеонов. Нашият вратар имаше претенции за засада, но такава не бе отсъдена. Малко след попадението Карагерен изпълни пряк свободен удар, който бе спасен без проблем от Симеонов.

След почивката в игра се появиха всички футболисти, които Тунчев бе взел за контролата. В 66-ата минута Петър Витанов уцели гредата, след далечен удар. В 72-ата минута Тонислав Йорданов, затрудни стража на Локомотив Пд с опасен удар, но вратарят изби в ъглов удар. До края на мача и двата отбора създадоха положения, но до промяна на резултата не се стигна.

На 29-ти септември АРДА приема Хебър, в среща от 12-ти кръг на efbetЛИГА. Двубоят е от 20:15  на АРЕНА АРДА.