Младите каякари на Кърджали записаха силно участие в регата Чипилски

Валентина ИВАНОВА

С четирима каякари се включи Спортен клуб „Арда“ в традиционната регата „Чипилски“. Състезанието се провежда за осми път във водите на Гребния канал в Пловдив. Носи името на едноименния клуб, създаден под тепетата през 2007 година. Както в спортните се знае, Видьо Чипилски е личния треньор на първия българин олимпийски шампион в този спорт Любомир Любенов. На олимпийските игри в Москва през 1980 година той завоюва злато и сребро в едноместно кану.

По регламент гонките се провеждат само на дистанция от 200 м в едноместен каяк.

Кърджалийският клуб участва с двама състезатели при децата на мини каяк и с двама при момчетата до 14 години.

При най-малките Тодор Иванов зае 5-то място в „А“ финала, а Ангел Авренлиев остана 3-ти в „Б“ финала.

Най-добре от „Арда“ се класира Метин Ахмед, извоювал сребърен медал и второ място при момчетата. Победи го само Калоян Йорданов от „Левски“-София, който на последното републиканско първнство стана шампион на 500 м.

Джан Адем се класира на шесто място.

Двете момчетата се състезават обикновено в тандем. На държавното първенство през юли спечелиха златен медал на 500 м.