Арда U16 продължава напред за Купата на България

Нов живот

Успехите  на школата на ПФК АРДА продължават. Отборът на АРДА U16 продължава напред за Купата на България, след победа с 4:1 над Бригада Димитровград. Срещата се игра на терена в Черноочене, а нашите млади таланти изпуснаха да отбележат доста повече голове. Още в 16-ата минута Каан Хидает откри резултата, след изпълнение на ъглов удар. Малко по-късно също след изпълнение на корнер Танжу Садула покачи на 2:0. До края на първата част падна и още едно попадение. В 36-ата минута Ервин Юсеин се разписа, след като пое топката малко преди границата на наказателното поле и след хубав дрибъл вкара топката в мрежата на гостите. Те също имаха няколко положения, но нашият вратар Орбай Уалибрям беше на правилното място.

След почивката, гостите имаха възможност да изпълнят 11-сет метров наказателен удар, с което успяха да отбележат единственото попадение в срещата. В 72-ата минута Никола Добриков се разписа, довкарвайки отбитата от вратаря топка. До края на мача футболисттие на АРДА U16 имаха още положения, но резултатът остана напроменен. Така младите бъдещи звезди на АРДА продължават в следващата фаза на турнира за Купата на България.