Арда постигна убедителна победа с 4:0 срещу Аланияспор

Арда Кърджали постигна убедителна победа с 4:0 срещу Аланияспор, който излезе срещу българския тим приоритетно с резерви и юноши. Логично футболистите на старши треньора Александър Тунчев доминираха през цялото време, вкараха четири гола и изпуснаха поне още три.

Минута преди края на първото полувреме Арда откри резултата. Иван Тилев изпълни свободен удар близо до страничната линия и забоде топката красиво в далечната сглобка на двете греди.

След няколко пропуска в началото на второто полувреме, резултатът беше увеличен на 2:0 от Георги Атанасов. 18-годишният нападател получи топката на 3 метра на празна врата и нямаше как да сбърка след атака от дясно. 4 минути след втория гол – в 72-ата минута резултатът набъбна на 3:0. Радослав Цонев скочи най-високо и с глава заби топката в мрежата след подаване на Александър Георгиев от ъглов удар.

Седем минути по-късно резултатът набъбна на 4:0, като отново се разписа Радослав Цонев. Той получи топката на границата на наказателното поле, направи финт на защитник и вкара в долния десен ъгъл. Александър Георгиев отново проби, този път от ляво и изпрати топката пред дъгата.

Стартов състав на Арда: Анатоли Господинов, Джунейт Али, Милен Желев, Милен Стоев, Омар Сако, Лъчезар Котев, Илия Юруков, Иван Тилев, Иван Коконов, Абубакар Тунгара, Преслав Боруков (второ полувреме: Месут Юсуф, Александър Георгиев, Алекс Петков, Деян Лозев, Радослав Цонев, Ласана, Игнатов, Георги Атанасов, Шано, Палмарес)