ВК „Арда“ си взе победа от „Попово 09“, предстои мач срещу „Родопа“ Смолян

Теодора ТЕНЕВА

Мъжкият отбор на волейболна „Арда“ започна пролетния дял във Висшата лига, Източна група с победа над тима на Попово с резултат 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:21).

Като цяло момчетата на старши треньора Иван Халачев показаха стабилна игра и силно присъствие на терена. Леки колебания имаше във втория гейм. Третия бе спечелен от гостите, но в четвъртия гейм нашите волейболисти бяха категорични и заслужено взеха трите точки.

„Победа на спокойствието“, така коментира във Фейсбук президентът на клуба Милко Багдасаров, имайки предвид, че с този успех волейболистите ще бъдат свободни от това да броят точки, а ще могат да покажат максимума, на който са способни на терена.

В следващия 7 кръг на първенството отборът отново ще домакинство, този път на „Родопа“ Смолян, който загуби първия си мач като домакин от Севлиево. Очакванията са за трудна среща, но и за добро представяне на нашите момчета. Срещата ще се играе в събота – 11 февруари, от 17 ч. в спортна зала „Арпезос“.