Столичният Локомотив грабна Купа България по бокс за юноши Домакините от Кърджали не достигнаха до медали

Валентина ИВАНОВА

«Локомотив» – София спечели първия кръг на Държавното лично отборно първенство и Купа България за юноши, който се проведе в Кърджали.

Главният съдия Сокол Соколов връчи купите на първите три отбора

В събота в спортна зала «Арпезос» главният съдия Сокол Соколов връчи купите на три най-добри отбора на шампионата. Втори стана ЦСКА, а на трето място се нареди «Първенец».

В кръга се включиха 231 състезатели от 55 клуба. Бяха разпределени 16 комплекта медали.

Клубът-домакин «Арда бокс» участва с четирима състезатели, но те не достигнаха до отличия.

Майката на Алейна Мехмед получи приза Спортист на годината за 2022, завоюван от дъщеря й

От името на община Кърджали Владимир Чолаков връчи статуетките „Спортист на годината“, които не бяха готови за церемонията през декември. Званието в категория „Юноши и девойки“ взе Алейна Мехмед, но статуетката получи майка й Медрие. При „Мъже и жени“ безапелационен победител стана Ергюнал Сабри, който в момента е на лагер с националния отбор. Затова личният му треньор Стоян Узунов с радост грабна приза.

Треньорът Стоян Узунов прие статуетката „Спортист на годината“ за 2022 от името на Ергюнал Сабри

Треньорът Стоян Узунов връчи Почетна грамота на Марин Попанастасов за дългогодишния му принос за развитие на бокса в община Кърджали.