Морето изхвърли тялото на единия от изчезналите край Созопол мъже

Водолази-доброволци издирват все още, втория изчезнал в морето на Смокиня край Созопол бесарабски българин.

В петък около 15 часа следобед двaмата бесарабски българи Дмитри Чобанов и 18 -годишният Данила Юраш влизат да се къпят в морето. Час по- късно съпругата на Дмитри подава сигнал на тел 112, че на брега са само дрехите на мъжа и племенника и, но и тя не е сигурна дали са влезли в морето или се разхождат по брега.

В петък вечерта е било невъзможно да се извърши каквато и да е била спасителна операция тъй като морето е изключително бурно и имаше и гръмотевична буря.
Днес сутринта на брега е изхвърлено тялото но 18- годишния младеж. Водолази- доброволци от Варна се включиха в издирването на Дмитри.

„Не вярваме да има шанс, виждате колко е бурно морето, а и тези скали! Обадиха ни се приятели. Тук сме на почивка в района и решихме да помогнем“, споделиха водолазите.

В района на плаж Смокиня има и обходна двойка полицаи от РПУ Созопол. От Гранична полиция обясниха, че от тяхна страна не е извършвана спасителна акция, тъй като не е подаван сигнал за бедстващите хора. От Морска администрация също обясниха, че от тяхна страна не си извършва издирване.

Източник: dariknews.bg

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *