- Почти всички деца са на пълен пансион
Валентина ИВАНОВА
В началото на започващата учебна година 26 деца са се записали в 8-ми клас на Мюсюлманското училище в Момчилград. С тях общият брой ученици е 135.

Директорът Ахмед Бозов
Интересът към школото е повишен, тъй като предишната година в него са се обучавали 124 деца, споделя директорът Ахмед Бозов.
Както и в другите български училища, така и в момчилградското, предстоящата зима буди тревога у ръководството.
Не се притесняваме за отоплението, а за неизбежното повишение на разходите заради поскъпването на горивата и електричеството. Отопляваме се на въглища и дърва, а те са на доста по-високи цени спрямо отминалия зимен сезон, тревожи се директорът.
Само 3-4 деца идват в училище от дома си. Всички останали са настанени в общежитие, където им осигурен пълен пансион. Учебниците и помагалата са безплатни и се осигуряват централно. Не се налага никой да си купува или да търси втора употреба.
Новата придобивка, която се посреща с радост от всички възпитаници, е обновеното футболно игрище. С него през предстоящата учебна година учениците ще съчетават духовното и физическо израстване.