Треньорът по тенис на маса Бейхан Емин от Ардино получи награда за историческите успехи през годината

Валентина ИВАНОВА

Заслужено признание получиха представителите на Спортен клуб «Юнак», които защитиха достойно името на България тази година на Европейското първенство за кадети, кадетки, юноши и девойки в Сърбия. Председателят Българската федерация по тенис на маса Стефан Китов лично връчи награди на треньора от Ардино Бейхан Емин и състезателките Сиделя Мутлу и Цветелина Георгиева за историческия успех, който те постигнаха. Церемонията се състоя в неделя в Панагюрище след провеждането на двубоите от Висшата лига за жени.

Припомняме, че в Белград при 15-годишните на смесени двойки Сиделя и нейният дългогодишен партньор Йоан Величков от София се окичиха с бронзовите медали. Отличието е първо в историята на тениса на маса в страната.

Представителите на „Юнак“-Ардино

Другата перла от Ардино Цветелина Георгиева блесна с не по-малка сила във възрастовата група до 19 години, макар че този път не достигна до медал. На Европейското тя записа 16 победи и само една единствена загуба срещу полякинята Вробел на четвъртфинала. Тези резултати я поставиха сред първите осем в Европа в тази възрастова група, което не се е случвало на българска тенисистка от 30 години.

Бейхан Емин бе отличен не само като треньор на Спортен клуб «Юнак», изградил една силна школа и създал десетки успешни състезатели, а и като селекционер на националния отбор за кадетки.

Ардинци допринесоха за общото силно представяне на българските национални отбори на най-високия европейски форум. Импeрии в тениса на маса като Румъния, Германия, Франция вече гледат на България с голямо уважение.

На поредния кръг от Висшата лига за жени през уикенда отборът на «Юнак» в състав от 15-16 годишни момичета излезе смело срещу по-възрастните си противнички. Сиделя Мутлу, Цветелина Георгиева и Фунда Байрямова отново се представиха силно като постигнаха три победи и една загуба. «Юнак» се наложи над «Асарел» – Панагюрище с 4:2, «Стамболийски» – с  4:0 и «Корабостроител» – Варна – с 4:1. Загубата дойде от тима на «Пинг понг» – София.

В надпреварата участваха осем отбора жени и осем отбора мъже, като ардинският клуб се състезава само при жените.

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *