Валентина ИВАНОВА
Българският национален отбор не успя да запише победа на Европейското първенство по водна топка за жени, което се проведе в Айндховен, Нидерландия. Отборът завърши с 5 загуби от 5 мача и остана на последното 16-то място в класирането. За първи път на шампионат на Стария континент в тази възрастове група участва ватерполистка от Кърджали. Дария Алексиева започва спортната си кариера в «Арда». В момента е състезателка на «Локомотив» – София. Ученичка е в СУ «Отец Паисий» в Кърджали. Била е част от националния отбор за девойки, с който се включва в две европейски първенства.
В Айндховен българките отстъпиха в груповата фаза последователно на Германия с 9:29, Великобритания с 6:19 и Словакия с 8:23. А в разпределението на местата от 13-то до 16-то паднаха от Румъния с 6:18 и от Словакия – с 10:18.
За България се отличи Ивет Димитрова, която отбеляза 4 гола, а три добави капитанът Цветелина Бижева.
Националният отбор по водна топка за жени се класира за европейско първенство за първи път след 16-годишно прекъсване. „Лъвиците“ са водени от старши треньора Антон Древал, руския специалист от много известна фамилия в българската водна топка. Син е на Александър Древал, който е бил начело на нашия мъжки национален отбор от 1978 до 1985 г. В този период цялото семейство Древал живее у нас и затова Антон говори перфектен български.