Костадина Костова представя „Трифена“ в Кърджали!

На 10 октомври (петък) от 18:00 ч. Регионалният исторически музей ще се превърне в сцена за една специална литературна вечер. Авторката Костадина Костова ще посрещне своите читатели и ще ни отведе в света на древните траки с официалната премиера на своя нов роман „Трифена“.
Модератор на събитието ще бъде Валентина Казакова от онлайн медията knigolubitel.com.
След успеха на дебютната си книга (2023 г.), с която ни разходи из Третото българско царство, Костадина Костова този път ни връща в първото столетие от Новата ера. „Трифена“ е мащабна и епична история за една понтийска принцеса, чийто път води до Перперикон. История, изпълнена с човешки избори, обречена любов, власт и отговорност, която преплита древното минало с вечните теми за дълга и мечтите.
Очаква ни пътешествие – от морския бряг на Елеуса Себасте, през древен Филипопол и Бизия, чак до непристъпните стени на Перперикон.
Събитието се организира съвместно с Община Кърджали и Туристическия информационен център към Община Кърджали и е част от културната и спортната програма на общината, посветена на 21 октомври – Деня на Кърджали
Веднага след премиерата в Кърджали, авторката продължава своята обиколка из страната с още 2 града града, чиито жители ще имат шанса да се срещнат на живо с Костадина Костова и „Трифена“.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *