Валентина ИВАНОВА
Мечтан подарък получиха хората с увреждания в община Кърджали от кмета инж. Хасан Азис. Специален лаптоп с инсталирана програма за незрящи ще подпомага тяхното ежедневие. Наскоро назначената ръководителката на Центъра за социална рехабилитация и интеграция Мюжгян Адем благодари от името на всички, които ще могат да се възползват.
Центърът функционира от 2013 година като местна дейност на община Кърджали. Днешното дарение ще допринесе за постигане на по-добра интеграция на лицата със зрителни увреждания.
Ползвателите на социалната услуга са 18. Те не могат да спечелят финансиране от Държавната агенция „Социално подпомагане“, тъй като нямат осигурена достъпна среда – помещенията са третия етаж. Те споделиха с градоначалника следващата си мечта – да бъде изграден външен асансьор, за да могат да останат в същите помещения, където вече са си свикнали.
Освен лаптопа, кметът подари уреди и съдове за курса по готварство, а получи от домакините терлици, саморъчно изработени от тях.
🔽Последвайте ни и в Facebook🔽