Показват самолети Су-25 в музея на авиацията в Пловдив

  • Днес е Международен ден на космонавтиката

Днес е Международният ден на авиацията и космонавтиката. В Пловдив Музеят на авиацията ще отбележи празника със специална програма.

Тази година акцентът е върху българския принос в областта на космическите изследвания и технологии. Посетителите ще имат възможност да се запознаят с български разработки.

Гостите ще могат да тестват и своята пространствена ориентация с моно-жироскоп. Атракционът е единственият подобен в България и наподобява уред за изпитване на астронавти и пилоти. Подходящ е за възрастни с тегло до 120 кг и за деца над 12 години.

По повод празника в авиобаза Безмер ще се проведе „Ден на отворени врати“.

От 9.30 до 12.30 ч. всички почитатели на авиацията ще имат възможност да разгледат модернизираните самолети Су-25, стрелково въоръжение, екипировка и специална техника.

Музеят на авиобазата ще бъде отворен за посетителите, където ще могат да се запознаят с историята ѝ, част от която е вторият български космонавт – Александър Александров.

Източник: bntnews.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *