ВРЕМЕТО: За утре е обявен жълт код за силен вятър в Кърджали (Карта)

Нов живот

НИМХ обяви жълт код за силен вятър в Югоизточна и Северозападна България за петък, 27 октомври.

Предупреждението е в сила за 11 области на страната, както и за района на Кърджалийска област.

Това са: Кърджали, Хасково, Ямбол, Бургас, Габрово, Велико Търново, Ловеч, Враца, Монтана, София-област и София град.

Прогнозите са за силни поривисти ветрове. В районите северно от планините ще духа фьон с пориви до 20-24 m/s и ще се усили  от югозапад.

Времето е потенциално опасно. Прогнозираните метеорологични явления не са необичайни, но бъдете внимателни. Бъдете в течение на очакваните метеорологични условия и по възможност избягвайте рисковете.

През нощта облачността ще се разкъса и ще намалее. В сутрешните часове на места в низините и котловините ще се образува ниска слоеста облачност или мъгла. Ще духа слаб югозападен вятър. Минималните температури ще са между 11° и 16°, в София – около 12°. Утре облачността ще е разкъсана, предимно висока, вечерта над северозападните райони ще се увеличи и вплътни. През нощта срещу събота на места там ще има слаби валежи от дъжд. Вятърът ще е до умерен, северно от планините и в Югоизточна България временно силен, поривист от юг-югозапад. С него дневните температури отново ще се повишат и максималните ще са между 23° и 28°, в Кърджали – около 24°.

Над планините облачността ще е променлива. Ще духа умерен, по високите части – силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра – около 11°.

По Черноморието ще преобладава слънчево време. В сутрешните часове на места ще има ниска слоеста облачност или мъгла. Ще духа умерен, по южното крайбрежие временно до силен югозападен вятър. Максималните температури ще са 23°-25°. Температурата на морската вода е 19°-21°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

🔽Последвайте ни и във Facebook🔽

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *