Славейковски учители участваха на Финалните дни на „Заедно в час“

Началните учители от СУ „Петко Рачов Славейков“ Йорданка Раева , Тонка Димитрова и Гергана Нушнарова участваха само преди дни в едно от най-вдъхновяващите събития в

образователната сфера в България – Финалните дни на програма „Заедно в час“. Събитието се проведе в Американския колеж в София и събра на едно място участници, възпитаници, ментори, директори, партньори и съмишленици, които заедно да отбележат завършека на поредната трансформираща двугодишна програма и да отпразнуват постиженията на участниците.

За шампионите от Кърджали това е край на първата година в „Училища за пример“ на програма „Заедно в час“. След много свършена работа, непрекъсната връзка с менторите и проведени множество иновативни уроци шестте учителки от „Славейков“ със задоволство и с гордост представят труда си. През цялата година Йорданка Раева, Тонка Димитрова, Айлин Тасим, Гергана Нушнарова, Мюзеин Арслан и Дамяна Асенова работят активно с подкрепата на „ветерана“ от „Заедно в час“ Дамяна Синапова – педагогически съветник и координатора за училището Катерина Дикмева – заместник-директор.

Екипът отчита, че едногодишната работа в рамките на „Училища за пример“ по програма „Заедно в час“ доказа своята сила както в индивидуалния напредък на преподавателите, така и в положителното въздействие върху учениците и училищните общности.

Трите учителки разказват: „Финалните дни не бяха просто церемония по дипломиране – те бяха пространство за размисъл, обмен на опит и идеи, споделяне на предизвикателства и лични истории. Участниците разказаха какво са научили за себе си, за учениците си и за образованието в България. Имаше вълнуващи моменти, в които слушахме разкази за ученици, които са преодолели трудности, намерили мотивация и показали значителен напредък благодарение на подкрепата на учителите от програмата.

В панелни дискусии и работни ателиета по време на Финалните дни българските учители  важни въпроси: Как да задържим ангажираните млади хора в образованието? Какви са уроците от практиката? Как може мрежата на „Заедно в час“ да бъде катализатор за още по-големи промени в системата?

Събитието е и повод за признателност – към труда, отдадеността и усилията на участниците, както и към цялата общност, която стои зад „Заедно в час“. Атмосферата винаги е заредена с оптимизъм, вдъхновение и усещане за общност и мисия.

Финалните дни на програмата не слагат край – те отбелязват началото на нов етап, а за славейковци този етап е втората година от цикъла на „Училища за пример“, в която те стъпват със самочувствие и вяра в себе си.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *