Златка Михайлова
В Ивайловград официално бе открита строителната площадка на обект „Дом за стари хора“ Ивайловград“. Дейностите предвиждат извършване на строителни дейности и доставка на оборудване и обзавеждане в дома.
Проектът се реализира в рамките на Националния план за възстановяване и устойчивост, съобщават от общинската администрация. Главната цел е модернизация и подобряване на условията в домовете за възрастни хора, така че те да отговарят на съвременните стандарти за качество на живот, грижа и достъпност.
В рамките на проекта предстои обновяване на сградния фонд и подобряване на енергийната ефективност; доставка на ново оборудване и обзавеждане, които да осигурят по-голям комфорт и безопасност за потребителите на социалната услуга; създаване на модерна среда, която да подпомага социалната интеграция и активния начин на живот на хората от третата възраст.
Реализирането на този проект е важна стъпка към модернизацията на социалната инфраструктура и предоставянето на услуги, отговарящи на съвременните европейски стандарти.












Забавно е да гледаш как новините се смесват – от пожари и ограбвания до пилаф майстори и авторски спектакли! Чисто Родопско ежедневие. Едно е сигурно, ахмедият от Падина ще има работа – пилафът ще е на хит пауър след всички тези събития. А за тези, които обмислят паркиране в Кърджали – мисля, че ще е по-добре да останат в града и да видят как се живее наяве, вместо да пътуват за концерта. Важни неща има и в Ивайловград – нов дом за стари хора, щото иначе ще се скитаат между новия и стария. Личам си, че ще е чудесно!vòng quay online