„По време на сглобката имаше разговор в моя кабинет с всички от ПП – Кирил Петков Асен Василев, Христо Иванов, където ми се предложи – „Имаме голямо желание да работим с теб, не понасяме Борисов. Искаме да работим с теб срещу Борисов. Можем да уредим с нашите контакти със Сорос да се свалят тези санкции на „Магнитски“, но трябва да пенсионираме Борисов, за да вземем неговите избиратели.“
Изгоних ги всичките. Отидох при Борисов и му казах „хубави приятели имаш, лъжци!“.
Това скандално двуличие на водачите на ПП-ДБ разкри днес лидерът на ДПС-НОВО НАЧАЛО Делян Пеевски пред медиите.
Всички, когато бяхме в сгболката, се надпреварваха да помагат за сваляне на санкците, добави той.
И се обърна към медиите: „Най-важното, което трябва да се разбере – лъжите, които слушам тук, явно има хора, които се упражняват в лъжи всеки ден. Всички, когато бяхме в сглобката, се надпреварваха да ми помагат за тези санкции. Не съм искал нищо. Асен Василев пред мен се обади на Спецов от НАП и му каза – всички ревизии на Пеевски, които са извършвали, когато Василев беше министър, да се изпрати справка, че всички са приключили, за да може да се изпратят и да се види, че нямам нарушения и проблеми.
Всичко щеше да е изпратено и до парламента, и докъдето трябва. После имаше разговор в моя кабинет с всички от ПП. Кирил Петков беше там, Асен Василев, Христо Иванов, където ми се предложи – „Имаме голямо желание да работим с теб, не понасяме Борисов. Искаме с теб срещу Борисов. Можем да уредим с нашите контакти със Сорос да се свалят тези санкции, но трябва да пенсионираме Борисов, за да вземем неговите избиратели.“
Изгоних ги всичките. Отидох при Борисов и му казах „хубави приятели имаш, лъжци!“.
Ето какво още каза Пеевски:
Видяхте писмото от Британското посолство – никой никъде не е лобирал за мен за Магнитски.
Когато американската санкция беше обявена, от английската, казаха, че подкрепят американската. Обжалвам американската – като падне тя, ще падне и другата, уточни той.
Подкрепям бюджета, всичко, което сме поискали за хората, е там – запазиха се заплатите на полицаи и военни. Капиталовата програма за общините е запазена. Всичко е вътре и се случва.
Ние всеки ден оказваме влияние върху институциите – навсякъде за хората, където има проблеми за решаване, се заемаме. Всичко е регламентирано. Ще оказваме влияние върху цялата държава в полза на хората.
Питайте земеделския министър кога отварят магазините за хората, за мен има забавяне, но очаквам скоро да е случи.
Epicenter.bg











