Любовни измами: Българка подмами мъж за 45 000 лв.

Българка измами влюбен мъж с 45 000 лева. Мъжът, който е на 61 години, пристигнал у нас след дълга виртуална връзка, изпращане на пари по поискване и желание да се ожени за нея. Когато се усъмнил в искреността на жената, той подал сигнал в полицията.

Любовта може да струва прекалено скъпо, не само заради накърнените чувства, но и заради огромна парична измама.

„През вчерашния ден в гр. Нови Пазар се е явил американец, който е дал сведения, че е дал около 25 000 долара на лице от България. Всичко е ставало през интернет сайтове за запознанства. Извършителят от България е твърдял, че живее много бедно и има болен родител. Отсрещната страна е решила да преведе сумата“, заяви окръжният прокурор на Шумен Орлин Куздов.

Американецът твърди, че с българката са се разбрали да се срещнат в чужда страна, за да й даде още пари.

„Ние предполагаме, че става въпрос за гр. Истанбул. По неговите сведения може да се каже, че лицето живее близо до гр. Нови Пазар“, обясни Орлин Куздов.

БНТ 1

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *