Нов живот
Според данни на Дирекция „Бюро по труда“ в Кърджали свободните работни места в сравнение с миналата седмица се увеличават. Към 5 март те са над 220. Повечето от свободните работни места за хора със средно образование.
В ресторантьорството и хотелиерството се търсят сервитьори, бармани, готвачи, работници в кухня камериери, администратори, рецепционисти. За първи път са обявени десет свободни места за оператори на селскостопански машини.
Предлага се работа и за хора с основно образование, като работници за обезкостяване, общи работници, шофьори, шивачи. Увеличават се свободните места за висшисти – най-много са за лекари. Търсят се икономисти, машинни инженери, медицинска сестра и логопед. Работа в строителството могат да започнат десет души без образование.










