-
Нашите колективни органи не функционират и това повече не може да продължава. От младежжката организация на ДПС казват, че няма да се поддадат на опитите за раздор и зрелища и призовават за разум, сплотеност и единство. Декларират и подкрепата си за Ахме
След седмица на политическо напрежение и разделения в групата на ДПС част от членовете на Движението се срещнаха с почетния председател Ахмед Доган в резиденцията му в Росенец.
След срещата Джевдет Чакъров заяви:
„Проведохме задълбочено обсъждане с нашия почетен председател. Видно е, че има натрупано напрежение. ДПС не функционира нормално и да се върне към нормалното. Връщане назад няма и за напред трябва да се възстанови нормалност. Очаквайте в скоро време обръщение на нашия почетен председател. Нашите колективни органи не функционират и това повече не може да продължава“.
Той беше категоричен, че трябва да има стабилност в страната и „трябва да се положат всички възможни усилия за съставяне на правителство“.
„Виждаме какво става с плана за възстановяване и устойчивост. Виждаме какво става с европейските програми. Има какво да направим“.
До момента Ахмед Доган не е коментирал случващото в ДПС. Очаква се обаче неговата позиция да стане ясна именно след днешната среща.
Както Епицентър.бг първи съобщи почетният председател на ДПС д-р Ахмед Доган събра днес в базата си на “Росенец” 17-те депутати, които спазиха разпореждането му да гласуват “против” кабинета “Желязков”,
На срещата не са поканени нито действащият председател Делян Пеевски, нито неговите заместници, нито който и да е от 30-те народни избраници на Движението, които не спазиха повелята на Доган да гласуват против кабинета на ГЕРБ-СДС.
Преди два дни 17-те написаха Отворено писмо, в което изразяват подкрепата си за д-р Ахмед Доган и споделят, че “в момента се извършва манипулация и дезинформация към структурите на партията чрез шаблонни декларации, съдържащи несъстоятелни внушения”.
Писмото завършва с призива: “Ние сме за единство и заедност на ДПС под ръководството на д-р Ахмед Доган – почетен председател на ДПС”.
Подписалите 17 депутати, които присъстваха на срещата с Доган са:
Джевдет Чакъров
Джейхан Ибрямов
Севим Али
Ализан Яхова
Валентин Тончев
Анджей Джандев
Едис Даудов
Ешереф Ешереф
Левент Мемиш
Мехмед Салим
Тимур Халилов
Фатме Рамадан
Хабибе Расим
Хайри Садъков
Юсеин Вейселов
Ердуан Мехмед
Рамадан Аталай.
Срещата започна в 13.00 часа и продължила повече от два часа.
Източник: epicenter.bg
Приятели политици, ясладжии и мижитурки моля ви пазете се температурите са високи а взривните вещества не обичат топлото по внимателно с езика и двата отбора “ ЕЗИК МОЙ ВРАГ МОЙ „