Икона на Свети Ефрем опази от пожара къща в Горноселци По чудо домът на дядо Пейо и баба Дена остана незасегнат от стихията

  • Нарисуваното от гръцка монахиня изображение пътува към пострадалото село

Нов живот

От Гърция към Горноселци пътува иконата на Свети Ефрем, дар от Павлина Хаджиева. От големия пожар по чудо остана непокътната къщата на дядо й Пейо и баба й Дена. Три сгради около нея изгоряха, но тяхната е непокътната, обгорена е само тревата в двора. Павлинка вярва в силата на светеца. Тя сподели: “Един ден преди пожара я държах иконата от манастира. Бях я поръчила за Горноселци, да я нарисува монахиня”.

Светецът, който е помогнал на мнозина болни, а чудесата му са събрани в 20 тома, скоро ще е в селската църква» Свети Атанасий». Сега, след бедствието, жителите имат нужда от чудотворната сила на Свети Ефрем.

Последвайте ни и във Facebook

1 Отговор

  1. Надежда Стоянова каза:

    Изключително благородно дело!
    Респект

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *