„Тайната вечеря на Дякона Левски“ представя в Ловеч Кърджалийският театър

  • Мащабната историческата драма поставя дълбоки философски въпроси за предателството, идеалите и цената на свободата
  • Режисьорската интерпретация на Гълъб Бочуков акцентира върху вътрешната борба на героя

Театрално-музикалният център – Кърджали ще участва в отбелязването  в Ловеч на 153 години от гибелта на Васил Левски . Поредицата от  възпоменателни събития  от 12 до 19 февруари се организира от общината .

В ловчанско читалище „Наука – 1870 г.“ Театрално-музикалният център – Кърджали ще  представи спектакъла „Тайната вечеря на Дякона Левски“ от Стефан Цанев. Режисьор  е Гълъб Бочуков, сценографията и костюмите са дело на Томиана Томова-Начева, а музиката – на Ангел Чавдаров.

Мащабната историческата драма поставя дълбоки философски въпроси за предателството, идеалите и цената на свободата . Тя пренася зрителите в последните часове от живота на Апостола, когато той остава сам със своите мисли, страхове и идеали. Режисьорската интерпретация на Гълъб Бочуков акцентира върху вътрешната борба на героя и подчертава значението на историческата памет за съвременния българин.

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *