Част от събитието бе и конкурсът за изработване на художествено произведение, свързано с пролетта
Златка МИХАЙЛОВА
Под наслов „Баба Марта разказва“, ученици от различни възрасти в СУ „Христо Ботев“ в Ивайловград обединиха талантите си, за да вдъхнат живот на една от най-обичаните български традиции. Празникът бе уважен от кмета на община Ивайловград Диана Овчарова.
Сцената оживя благодарение на малките и големи артисти от 1-ви до 9-ти клас. Участниците в извънкласните форми „Художествено слово“ с ръководител Златина Матева и „Народни танци“ с ръководител Антонина Михалева поднесоха на публиката история, изпълнена с мъдри поуки, смях и завладяващи български ритми.
Част от събитието бе и конкурсът за изработване на художествено произведение, свързано с пролетта и Баба Марта. . Представените творби впечатлиха с разнообразие от материали и техники – мартеници, картини, пана и декоративни композиции, които разкриха богатото въображение и сръчността на ивайловградските млади творци. Публиката присъди първо място на ръкоделието на 3-ти клас с класен ръководител Цветослава Андонова, което спечели сърцата на всички с оригиналността и майсторското си изпълнение.
Директорът на училището Александра Хорозова връчи грамоти на победителите, както и на всички участници, включили се в конкурса „Ивайловград в думи и цветове“, посветена на Деня на града – 14 февруари.









