„Кирково 15” се класира за следващия етап на републиканското първенство по волейбол

Нов живот

Отборът на Волейболен клуб „Кирково 15” /Кирково/ се класира за следващия етап на републиканското първенство по волейбол за прекадетки /момичета 7-8 клас/. Вчера възпитаничките на треньора Динко Николов сразиха в Пловдив с 3:0 отбора на „Шумен” в квалификационния турнир за класиране на финалите на републиканското първенство. Днес спечелиха убедително първия гейм срещу ЦСКА, но изтърваха победата. Четвъртият отбор в групата  е „Марица” /Пловдив/, който е представител на най-силната в момента женска волейболна школа в страната.

Вторият квалификационен турнир по пътя към финалите  ще се проведе  на 16 и 17 април. На финалите ще отидат 18 отбора, които ще бъдат разпределени в три групи по 6. Заелите първа и втора позиция в трите групи ще се борят за разпределението на местата от първо до шесто.