„Крумовград” се изкачи на четвърто място във Втора лига

Нов живот

„Крумовград” се изкачи на четвърто място във временното класиране след 6-ти кръг във Втора професионална футболна лига. След победата си във вторник у дома над „Спартак” /Плевен/ с 2:1 събра актив от десет точки – само с една по-малко от третия в таблицата „Монтана” /Монтана/. Водач е отборът на „Струмска слава” /Радомир/ с 14 точки, следван от „Етър” /Велико Търново/ – с 12 точки.

В мача срещу „Спартак” /Плевен/ отборът на „Крумовград/, воден от Акис Вавалис, бе по-активният през по-голямата част от двубоя, но стигна до победата в добавеното време. Появилият се от резервната скамейка Ахмед Осман донесе трите точки на своя тим с гол в 92-та минута. Домакините откриха резултата в 27-та минута с гол на Цветелин Радев. Той се извиси над всички при корнер и изпрати топката в мрежата на гостите. В 74-та минута  Клаубер Сантана отправи мощен удар и изравни.

В следващият 7-ми кръг „Крумовград” ще гостува на „Литекс” /Ловеч/ на 29 август от 20 часа.