„Арда”  победи у дома  „Славия” с гол в 93-ата минута

„Арда” победи вчера у дома „Славия” с 1:0. Голът отбеляза от пряк свободен удар в добавеното време Иван Тилев. С успеха си отборът на Александър Тунчев се изкачи на трето място във временното класиране.

В 4-та минута „Славия” направи чисто положение за гол. Но Ахмед Ахмедов, бе повален. Главният съдия даде първоначално дузпа за „белите”, която след видео преглед бе отменена.

„Арда” пропусна чисто положение в 32-та минута, ударът на Тонислав Йорданов беше блокиран.

В 84-та минута „Славия” бе близо до отбелязване на гол.

Две намеси на вратаря на домакините Анатолий Господинов, се оказаха ключови за запазване на нулевото равенство да края на редовното време.

Това е пета победа за кърджалийския тим от началото на първенството и  с 15 точки вече е на трето място във Първа футболна лига.

„Арда” игра в състав: Анатолий Господинов, Умар Сако, Пламен Крачунов, Милен Желев, Тонислав Йорданов /78-Александър Георгиев/, Светослав Ковачев, Иван Коконов /69-Иван Тилев/, Деян Лозев /78-Ласана Ндиае/, Христо Иванов /69-Жозе Жуниор/, Илия Юруков /87-Ел Тетах/, Лъчезар Котев.