Петима от Арда бокс представиха Кърджали на държавното първенство за ученици

Валентина ИВАНОВА

В Ботевград във вторник, 25 октомври, започна вторият кръг на Държавния личен отборен шампионат за ученици, който продължава до 29 октомври. Участват близо 250 боксьора от 53 клуба

Шампионатът се провежда в зала „Георги Христов“. в Ботевград. Най-оспорвана се очерта категория до 57 килограма, където участват 18 момчета. 17 се качват на ринга при 44-килограмовите, а по 15 боксьори – в категориите до 48 и 63 кг.

Арда бокс“ участва с петима състезатели. Най-опитният сред тях е Фикри Живков, който спечели сребърния медал в първия кръг. Тогава той боксира в категория 48 кг, а сега се е насочил към 50 кг. Той подцени противника си Георги Чобанов от КИКО в първата среща и загуби по точки.

Останалите четирима са дебютанти и също отпаднаха още след началните си двубои. Очакванията към тях не бяха големи. Те изпълниха задачите си, натрупаха опит, видяха какво е голямо състезание, сподели за „Нов живот“ треньорът на „Арда бокс“ Стоян Узунов.

При 50-килограмовите боксира и Баръш Топал. Силна игра показа Христо Димитров в категория 54 кг, но жребият го постави срещу един от най-силните боксьори в категорията – Кубрат Гьоков от Черно море – Варна.