ИЗНЕНАДА: Ботев Пловдив II надви Крумовград, момчетата на Вили Вуцов записаха първа загуба под негово ръководство

Нов живот

Дублиращият тим на Ботев (Пловдив) попари Крумовград в среща от Втора лига, завършила 2:1 за „канарчетата“ след обрат. В герой за гостите от Пловдив се превърна нападателят от Кот д’Ивоар Абдулайе Траоре, който отбеляза и двата гола в мрежата на Крумовград. Първият гол за гостите падна в 47-та минута, а следващото попадение – във второто полувреме, в 80-тата минута.

Авансът за тима на Вили Вуцов бе даден преди почивката от Ахмед Осман в 40-тата минута, но той се оказа недостатъчен. По този начин Крумовград пропусна възможността да се качи на върха в класирането на втория ешелон, където продължава да бъде дубълът на ЦСКА 1948.

Така отборът на Крумовград заема втората позиция в класирането с 15 изиграни мача и 27 точки. Само на точка зад тях са Етър. В 16-ти кръг на Втора професионална лига момчетата на Вуцов ще гостуват на Монтана 1921. Мачът ще се играе на 7 ноември от 17, 30 часа и ще се излъчва пряко по Диема спорт.