Нови победи за АРДА U17 и U15

Нов живот

Поредна отлична седмица за отборите от школата на АРДА.  Четвърта поредна победа от първенството на Зона Пловдив записаха футболистите на АРДА U17, след като се наложиха с 2:0 на Локомотив Ст. ЗагораU17. Двубоят се игра на терена в Черноочене, а още от самото начало нашите играчи поеха инициативата и след поредица от опасни положения в 25-ата минута Берк Мустафа все пак откри. Той получи топката на границата на наказателното поле и с точен и плътен удар я прати неспасяемо в мрежата на гостите. Малко след началото на второто полувреме Ервин Юсеин бе изведен зад защитата на старозагорци и без проблем покачи на 2:0, като този резултат се запази до края на срещата, въпреки създадените опасни положения пред противниковата врата.

В среща от 5-ти кръг на първенството на Зона Пловдив футболистите от АРДА U15 се изправиха срещу връстниците си от Локомотив Ст. Загора. Нашите млади надежди бяха определено по-добрият отбор на терена и заслужено взеха трите точки. В 17-ата минута Атанас Димитров се извиси над всички в наказателното поле, където засече топката с глава и откри резултата. Шест минути по-късно Емре Шабан шутира от границата на наказателното поле, стража на гостите изби топката, но тя попадна отново в Шабан, който бе точен за 2:0. До края на първото полувреме футболистите водени от Емил Щерев създадоха още няколко положения, но до попадение не се стигна. След почивката в 57-ата минута Беркай Осман бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе реализирана именно от Беркай Осман, с което резултатът се покачи на 3:0. Осмен бе автор и на четвъртото попадение, след като бе изведен в отлична позиция и без проблем с удар от границата на наказателното поле оформи и крайния резултат.