„Арда“ записа четвърта поредна победа, надигра „Крумовград“ с 3:1

Първенство на България по футбол, среща от 11-ия кръг на Първа лига между отборите на ФК Крумовград и Арда (Кърджали):

ФК Крумовград – Арда (Кърджали)     1:3 (0:3)
голмайстори: 0:1 Джелал Хюсеинов 4, 0:2 Преслав Боруков 17, 0:3 Умар Сако 30, 1:3 Диего Рапосо 62
стадион: Футболен комплекс „Никола Щерев-Старика“, Пловдив
главен съдия: Станимир Тренчев, гр. София
жълти картони: Бисер Бонев (Крумовград); Милен Стоев (Арда Кърджали)
състав на Крумовград: Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Калоян Пехливанов (82-Раян Сенхаджи), Матей Шимич, Александър Георгиев (74-Джеферсон), Серкан Юсеин (57-Бисер Бонев), Даниел Миланович (82-Октай Хюсеин), Джуниет Али, Диего Рапосо, Александър Колев, Жак Пехливанов (74-Ренан Ареяш)
състав на Арда (Кърджали): Анатолий Господинов, Умар Сако, Джелал Хюсеинов, Деян Лозев, Мартин Стойчев, Радослав Цонев (76-Иван Тилев), Лъчезар Котев (60-Илия Юруков), Абубакар Тунгара (81-Христо Митев), Станислав Иванов (76-Милен Стоев), Иван Коконов, Преслав Боруков (60-Тонислав Йорданов)

Арда (Кърджали) записа четвърта поредна победа в Първа лига, след като надигра новака Крумовград с категоричното 3:1 като гост в среща от 11-ия кръг на шампионата. Джелал Хюсеинов, Преслав Боруков и Умар Сако бяха точни за успеха на тима от Кърджали, като и трите гола паднаха през първата част. През второто полувреме домакините стигнаха до почетно попадение, дело на Диего Рапосо след грешка на Лъчезар Котев. С победата играчите на Александър Тунчев събраха актив от 19 точки и временно изпревариха ЦСКА-София на четвъртото място в класирането. Крумовград записа шесто поражение през сезона и остава на девета позиция с 13 точки в актива си.

Арда започна по-активно срещата и поведе още в 4-ата минута. Радослав Цонев центрира от корнер и след разбъркване Абубакар Тунгара нанесе удар, получи се рикошет и топката падна на крака на Джелал Хюсеинов, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка за 0:1.

В 17-ата минута гостите от Кърджали удвоиха аванса си. Играчите на Александър Тунчев организираха бърза атака, при която Станислав Иванов получи отдясно и центрира по земя към наказателното поле, където Серкан Юсеин не успя да изчисти и Преслав Боруков завърши в долния десен ъгъл на Янко Георгиев – 0:2.

Домакините опитаха да отговорят и три минути по-късно Александър Колев стреля опасно от въздуха от около 20 метра, но топката мина над напречната греда. В 29-ата минута отново централният нападател на Крумовград отправи точен удар с глава, попаднал в ръцете на Анатолий Господинов.

Веднага след това обаче Арда реализира трети гол. Умар Сако се разписа, след като засече с глава центриране от корнер и не остави шансове на Янко Георгиев за 0:3.

В 38-ата минута Анатолий Господинов трябваше да прави важно спасяване след двойно подаване между Диего Рапосо и Александър Георгиев и мощен удар от въздуха на левия краен бранител.

В началото на втората част Арда пропусна отличен шанс за четвърто попадение. Гостите организираха бърза контраатака, Станислав Иванов изведе Абубакар Тунгара отдясно в наказателното поле и нападателят пробва удар в близкия ъгъл, преминал встрани от вратата.

Точно след час игра Крумовград получи възможност да намали изоставането си, след като Джуниет Али стреля от движение от около 20 метра, но не намери целта. Две минути след това обаче играчите на Неманя Миланович все пак вкараха гол след груба грешка на Лъчезар Котев пред собственото наказателно поле, от която се възползва Диего Рапосо и преодоля Анатолий Господинов за 1:3.

Арда отговори три минути по-късно, но резервата Тонислав Йорданов пропусна, изведен сам срещу Янко Георгиев.

В 85-ата минута вратарят на Крумовград обаче бе затруднен от централния нападател на гостите, който опита силен шут от пряк свободен удар, но Георгиев успя да избие в корнер. В ответната атака Александър Колев стреля неточно с глава след центриране от десния фланг и така срещата приключи при резултат 3:1 в полза на Арда.

В следващия кръг Крумовград гостува на Хебър (Пазарджик), докато Арда посреща последния в класирането Етър (Велико Търново).

Източник:  bta.bg