Бившият футболист на Арда Светослав Ковачев отбеляза гол при равенството на Ахмат /Грозни/ с Динамо /Москва/

Светослав Ковачев реализира гол за Ахмат Грозни в двубоя от десетия кръг в руското първенство у дома срещу Динамо Москва, завършил наравно 1:1.

Българският нападател се разписа в 21-ата минута след асистенция на Евгени Харин, правейки безпомощен вратаря на столичани Антон Шунин.

Това е втори гол за 25-годишния Ковачев се екипа на Ахмат. Бившият футболист на Лудогорец, Арда Кърджали, Дунав Русе и Етър остана на терена до 63-ата минута на двубоя срещу московчани, когато беше заменен от Мохамед Конате.

Шест минути след началото на втората част Динамо се добра до равенството 1:1 след попадение на парагваеца Роберто Фернандес.

Ахмат Грозни, който няма победа в три поредни мача от местното първенство, се намира на десето място в класирането с актив от 12 точки.