Каратистите от кърджалийския клуб „Арес” се прибраха с 61 медала от турнир в Сърбия

Валери КОВАЧЕВ

Състезателите на Карате клуб „Арес” Кърджали се завърнаха от Република Сърбия, където взеха участие в Международния карате турнир „Ippon Open – 2023” в град Лесковац. В състезанието се включиха  31 клуба от България, Сърбия и Македония.

Нашите каратеки завоюваха второ място в генералното класиране по брой спечелени медали, от които 10 златни, 22 сребърни и 29 бронзови. Индивидуално на ката злато спечелиха  Анатоли Стоянов, Арсен Али, Берк Юмер,  Даниел Михайлов, Еджрин Исмайл и Теодора Тодорова. Останалите 4 златни медала бяха връчени отборно за: кумите 8-9 годишни момичета – Александрина Хаджиева, Георгия Лумборди и Мария Топалова; кумите 8-9 годишни момчета – Анатоли Стоянов, Йоан Тренев и Християн Джуров; кумите джуниорки – Ивайла Терзийска, Илайда Сафет и Радост Колева; отборно ката 8-9 годишни – Анатоли Стоянов, Йоан Тренев и Еджрин Исмайл.

Много добро впечатление направиха най-малките състезатели от отбора ни, като за повечето от тях това беше първо състезание от този род. В оспорваните битки те се пребориха за челните места в класирането и дадоха заявка за по-големи бъдещи успехи, каза за „Нов живот“  треньорът Пенчо Стоянов.