Крумовград с тринадесет мача без загуба, вчера записа равенство с Лудогорец в Разград

Нов живот

Отборите на „Лудогорец“ и „Крумовград“ направиха вчера на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград зрелищно равенство с 6 гола – 3:3. На полувремето „орлите“ губеха с 0:2, но само в рамките на 30 минути след почивката с попадение на Рик Джонатан, Оливие Вердон от дузпа и Руан Крус стигнаха до пълния обрат. В продължение на четвърт част „Лудогорец“ се виждаше като шампион за 13-и пореден път, тъй като бе отворил разлика от преследвача ЦСКА-София от 12 точки четири кръга преди края и с много по-добри показатели в директните мачове. Така отборът отложи празнуването на титлата може би за следващия кръг, когато тимът от Разград посреща ЦСКА-София у дома в директен сблъсък. Това бе и 13-и пореден мач на „Крумовград“ без загуба в първенството.

Драмата се случи в последната минута на редовното време, когато резервата на гостите Октай Юсеин бе изведен отдясно и центрира, а Антон Недялков в желанието си да изчисти топката хвана в крачка вратаря Серджио Падт и си вкара автогол в близкия ъгъл.

Голмайстори: 0:1 Александър Колев 12, 0:2 Серкан Юсеин 26, 1:2 Рик Джонатан 49, 2:2 Оливие Вердон 56-дузпа, 3:2 Руан Крус 75, 3:3 Антон Недялков 89-автогол

„Крумовград“ игра в състав: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Клайдер Машедо, Джуниет Али (90+4 – Уго Озе), Лукас Сантана, Диего Рапосо (46 – Октай Юсеин), Патрик Луан (90+6 – Калоян Пехливанов), Момчил Цветанов, Серкан Юсеин (85 – Китан Василев), Александър Колев.