Арда отказа Славия и направи голяма крачка към европейската мечта

Отборът на Арда Кърджали успя да победи Славия с 3:1 като домакин в мач от 35-ия кръг на плейофите в Първа лига. По този начин тимът от Кърджали излезе на седмото място, осигуряващо бараж за евротурнирите. „Белите“ от София пък окончателно загубиха шансове за участие в Европа, информира Актуално.ком

Тонислав Йорданов даде аванс на домакините в 33-ата минута, но преди почивката Славия изравни чрез Владимир Николов. През второто полувреме Арда се пребори за победата след голове на Пламен Крачунов и Иван Коконов.

С победата Арда зае седма позиция с 48 точки – с два пункта пред осмия ЦСКА 1948 и с три пред деветия Ботев Пловдив, които се срещат по-късно днес. Славия пък остава десети с 43 точки. В последния кръг от сезона Арда гостува на Ботев Пловдив.

Отборът, който завърши на седмо място, ще играе бараж срещу ЦСКА или Черно море за влизане в квалификациите на Лигата на конференциите.