Крумовград загуби от Черно море във Варна, остана на шесто място в класирането

Нов живот

„Черно море“ победи с 3:1  „Крумовград“ в последния кръг на първенството в Първа професионална футболна лига. Варненци завършват първенството на второ място, докато „Крумовград“ остава шести.

Домакините започнаха по-активно срещата и още в началото успяха да създадат положения. В 21-ата минута гостите откриха резултата при първата си възможност в срещата. Вячеслав Велев центрира в наказателното поле на домакините, където Александър Колев успя да овладее топката, да се завърти и с хубав удар от няколко метра вкара за 1:0 за Крумовград. Черно море изравни в 34-ата минута. Васил Панайотов стреля по диагонал отдясно, топката рикошира в играч на гостите и прехвърли вратаря Благой Макенджиев.

В 80-ата минута Черно море вкара нов гол. Даниел Мартин засече с глава неспасяемо топката във вратата на гостите след центриране на Цветомир Панов отдясно. В 86-ата минута Мазир Сула вкара трети гол за домакините след хубав удар по земя от границата на наказателното поле.

„Крумовград“ игра в състав: Благой Макенджиев (82-ра мин. Николай Пранджев), Клайдер Машедо, Матей Шимич, Лукас Сантана (41-ва мин. Китан Василев), Калоян Пехливанов, Ренан Арияш (90-ата мин. Денислав Палазов), Диего Рапосо, Жак Пехливанов, Вячеслав Велев, Октай Юсеин 82-ра мин. Джунейт Яшар), Александър Колев (90-ата мин. Николай Данаилов)