Тенисистките на Ардино завоюваха шампионската титла отборно

• Възпитаничките на треньора Бейхан Емин показаха класа на Държавното първенство до 19 години в Горна Оряховица

Гюнер ШЮКРИ

Тенисистите на Спортен клуб „Юнак“ – Ардино за поредна година завоюваха шампионската титла на България отборно до 19 години за сезон 2021/2022 г.

На провеждащото се в Горна Оряховица държавно отборно и индивидуално първенство по тенис на маса възпитаничките на треньора Бейхан Емин показа класа на по-възрастните си колежки.

Във финалната среща възпитаниците на треньора Бейхан Емин надиграха силния отбор на „Стоянстрой“ (Пловдив) с 3:1. Трети в класирането е тимът на „Корабостроител“ (Варна).

В груповата фаза отборът на „Юнак“ спечели първото място след като победи последователно съставите на „Родопи“ (Момчилград), Две могили и домакините от Горна Оряховица.

В полуфиналната среща талантливите ардински тенисистки победиха отбора на „Корабостроител“ с 3:1.

„Юнак“ участва в надпреварата с най-добрите си състезателки, а именно: Цветелина Георгиева, Сиделя Мутлу, Фунда Ибрямова, Сечил Фейзулова и Даниела Сурчева.

Турнирът продължава до неделя с индивидуалните надпревари.

При момчетата Спортен клуб „Юнак“ е представен от Нурхан Халилходжа и Дженгиз Ахмедов.